تبلیغات
تازه ها - عکاسان، «زندگی قرآنی» را به تصویر می کشند
(زندگی زیباست) بالاترین الویت هایتان را تعیین و سپس با تمام قوا روی آنها تمرکز کنید و زندگی زیباست.

 

                           

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت: اولین جشنواره عکس «زندگی قرآنی» از سری برنامه های جنبی "سی روز با قرآن" برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، رضا ثقتی با بیان این مطلب افزود: جلوه های زیبای آموزه های قرآنی که در بخش های مختلف زندگی روزانه ما وجود دارد نیاز به برجسته کردن و به تصویر کشاندن جهت الگو قرار دادن و الهام بخش بودن دارد و ابزار هنر آنهم هنر عکاسی می تواند در این مقوله موثر باشد.

وی در ادامه بیان کرد: اولین جشنواره عکس «زندگی قرآنی» با موضوعات: "قرآن کریم"، "نماز و نیایش"، "سفره های افطاری"، "قرآن در مراسم آئینی و لحظات معنوی" و "قرآن و کودک" برگزار می شود.

ثقتی ادامه داد: فراخوان این مسابقه از اول لغایت پانزدهم رمضان توزیع و پس از جمع آوری آثار، عکاسان برگزیده معرفی و طی مراسمی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت، با بیان اینکه شرکت تمامی عکاسان گیلانی در این جشنواره آزاد می باشد، افزود: هر عکاس می تواند 5 قطعه عکس را در هر بخش، به صورت چاپ شده بر روی کاغذ عکس در ابعاد حداقل 30*20 و حداکثر 40*30 سانتی متر ارائه نماید.

وی اظهار کرد: عکسهای ارسالی باید به صورت دیجیتال و یا نگاتیو تهیه شده و علاوه بر چاپ، cd آثار نیز با رزولوشن 300dpi با فرمت jpeg به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

ثقتی خاطرنشان کرد: آثاری که روی مقوا چسبانده شده، لول شده، پشت نویسی شده و یا فاقد جدول تقاضای شرکت در جشنواره باشند، داوری نخواهند شد.

این مسئول، با بیان اینکه عکسهای پذیرفته شده عودت داده نمی شود، افزود: دبیرخانه این جشنواره، مسئولیتی در قبال آسیبهای ناشی از ارسال نامطلوب و یا مشکلات پستی را نمی پذیرد. 

وی ادامه داد: شرکت کنندگان پس از تکمیل فرم تقاضا و برچسب مربوطه، می توانند آثار خود را به صورت پست سفارشی و یا حضوری به دبیرخانه جشنواره به آدرس رشت، ابتدای خیابان سعدی، مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیا (ص)، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت، کد پستی: 57777-41546 واحد روابط عمومی ارسال نمایند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت، در پایان اذعان کرد: نمایشگاه آثار منتخب عکاسان در نمایشگاهی که از 23 الی 30 رمضان در گالری مارلیک مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء (ص) برپا خواهد شد، در معرض دید علاقمندان گذاشته می شود.